wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 2163 wyświetleń

77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1.08.2021 Grajewo uczciło 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Miejskie uroczystości rozpoczęły się, przed Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Miasta Grajewo, punktualnie o godz. 17.00 sygnałem syreny alarmowej.  Następnie zgromadzone na placu delegacje samorządowe, miejskich instytucji, szkół i przedszkoli oraz stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów i znicz pod Pomnikiem.

Druga część obchodów 1 sierpnia odbyła się na terenach wokół Grajewskiej Izby Historycznej. Tam, o godz. 18.00, rozpoczął się Bieg "Pamiętamy o Powstaniu".  Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1944 metrów.

Miasto Grajewo

 

zobacz:
Bieg upamiętniający Powstanie Warszawskie

 

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (6)

No nie słyszałem żadnej syreny. Pewnie ta syrena była taka ach-och,/

Gen. Władysław Anders miał rację.

No no. Syrena dopiero skończyła. Od 17 do 17:40. Już zacząłem szukać siekiery żeby im odciąć zasilanie. A może, pomyślałem, prezes brał udział w powstaniu? Wyszło, że za młody. No to znowu szukam siekiery. Ale przypomniałem sobie, że mają agregat więc daremny trud. No to przeczekałem. Muzyka miła dla ucha strażaka:)

Nie słyszałeś syreny to chyba jesteś gluchowaty krzychu

Czy ktos obecnie zrozumie po co bylo te powstanie i jakie przeslanie przekazuje pokoleniom to sie nikt nie zastanawia, tylko bylo bo bylo. Tylko syrena byla nie byla, tak samo kwiaty, /

gorszy szort, powstanie było po to, żeby trochę zdepopulizować Polskę. Zginęło wtedy 18 tys. żołnierzy i 180 tys. cywilnej ludności

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.