wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

Kronika 997 - Ełk

Kronika 997 - Ełk

KPP Ełk: Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu pływali sprzętem wodnym. Dwie osoby sterowały łodziami motorowymi, a trzecia  rowerem wodnym.

Pogoda minionego weekendu sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Niestety niektóre osoby lekceważąco podchodzą do bezpieczeństwa i łamią obowiązujące przepisy.
Podczas minionego weekendu policyjne patrole ujawniły trzy osoby, które będąc pod wpływem alkoholu pływały sprzętem wodnym po jeziorze Ełckim. Wśród nich było dwóch sterników łodzi motorowych. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli w niedzielę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu w jego organizmie. 30-letni mieszkaniec Ełku pływając w takim stanie miał na pokładzie jeszcze pasażera.

Teraz nieodpowiedzialnym sternikom za kierowanie łodziami w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Mandatem karnym został ukarany natomiast 38-letni mieszkaniec Augustowa, który mając blisko promil alkoholu w organizmie pływał rowerem wodnym.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu i nie korzystać ze sprzętów wodnych. Jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.  
 
________________
KPP Ełk: Pijany przyjechał na stację paliw po papierosy. Został zatrzymany przez personel

Świadek zatrzymał 43-letniego kierowcę, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie przyjechał na stację paliw, żeby kupić papierosy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie niższy niż 3 lata i poważne konsekwencje finansowe.
W niedzielę tuż po godzinie 23:00 oficer dyżurny został poinformowany, przez pracownika stacji paliw o tym, że zatrzymał on pijanego kierowcę, który samochodem marki VW Sharan przyjechał zrobić zakupy. Mężczyzna tłumaczył, że chciał tylko kupić papierosy, bo mu się skończyły. Czujny pracownik stacji paliw uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.  Policjanci, którzy przyjechali na miejscu wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie niższy niż 3 lata i poważne konsekwencje finansowe.
Bez wątpienia taka pozytywna postawa świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Może być też przykładem i zachętą dla innych osób, by reagowali na niepokojące sytuacje na drodze.
 
________________
W poniedziałek (2.08.2021r.) po godz. 7.00 doszło do wypadku na trasie Orzysz - Ełk, gdzie osobówka zderzyła się z busem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscy zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A4 jechał od strony Ełku. Na łuku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z przeciwka busa. W wyniku uderzenia audi zjechało do przydrożnego rowu. Samochodem tym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna jechał sam. Z urazem głowy trafił do szpitala. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.
 
 

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.