wtorek, 28 września 2021

Sport

  • 1 komentarzy
  • 1918 wyświetleń

Plany na nadchodzący sezon w Warmii Grajewo

Plany na nadchodzący sezon w Warmii Grajewo

Janusz Szumowski, sekretarz Zarządu Warmii Grajewo powiedział w rozmowie z e-Grajewo.pl o planach grajewskiego zespołu na nadchodzący sezon IV ligi podlaskiej.


Pavlo Nikolaichuk został zawodnikiem Warmii. To sportowiec z przeszłością w młodzieżowych zespołach znaczących klubów ukraińskich i chorwackich, ostatnio występował na amatorskich szczeblach ligi kraju - finalisty ostatniego mundialu. Jak wyglądał transfer Nikolaichuka do grajewskiej drużyny

Otrzymaliśmy informację, że Nikolaichuk przebywa na Podlasiu. Jest to zawodnik z solidną przeszłością, zaznajomiony z grą w piłkę na półprofesjonalnym poziomie. Zaprosiliśmy Pavlo na wspólne treningi, wypadł na nich świetnie. Szybko nawiązaliśmy porozumienie w sprawie gry w Warmii. Następnie uzyskaliśmy od Chorwackiego Związku Piłkarskiego niezbędne dokumenty i tak oto Pavlo Nikolaichuk stał się częścią Warmii Grajewo.


Do zespołu dołączają Łukasz Wojno, Paweł Zaniewski, czy Dawid Jabłoński. Co przekonało wymienionych zawodników do przywdziania niebiesko-czerwonych barw?

Przede wszystkim o transferach zadecydowała dokładna selekcja, którą prowadziliśmy od kwietnia. Przedstawieni piłkarze idealnie pasowali pod założenia gry zespołu i byliśmy zdeterminowani, by ich pozyskać. To nie było łatwe i poświęciliśmy na to sporo pracy. Klub gwarantuje treningi w możliwie profesjonalnych warunkach, przy odpowiednim sprzęcie i personelu, to zapewne miało też wpływ na decyzję zawodników.


Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu? W meczach sparingowych forma zespołu dryfowała - porażki z Mamrami Giżycko oraz Mrągowią, a zarazem imponujące w rozmiarach wygrane z zespołami z niższego szczebla - 7:0 z Ostrovią, czy 12:1 z Pojezierzem.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy od 7 lipca. Pierwsze dwa mecze (z Mamrami oraz Mrągowią) zespół rozegrał po zaledwie dwóch treningach, stąd piłkarze nie byli jeszcze wystarczająco przygotowani motorycznie. Rywale mieli za sobą nieco dłuższy okres zajęć treningowych. To było bardzo widoczne. Porażki były jednak cennym doświadczeniem. Każde kolejne zajęcia pozwalały trenerowi na wypracowanie odpowiednich założeń, których namiastkę można było zaobserwować w spotkaniach kontrolnych z Pojezierzem oraz Ostrovią. Te mecze pokazały progres, jaki zachodzi w zespole. Czas działa na naszą korzyść. Jestem przekonany, że na premierowy mecz nowego sezonu z  MOSP-em Białystok forma zespołu się ustabilizuje i Warmia będzie walczyła o pełną pulę.


Jak będzie kształtował się skład Warmii w sezonie 2021/22? Doprecyzujmy: w zeszłej kampanii sporo czasu otrzymywała grajewska młodzież, która ogrywała się na czwartoligowych boiskach, czy ta tendencja zostanie zachowana?

Oczywiście. Ruchy transferowe znacznie przyczyniły się do wzmocnienia poziomu zespołu, ale pamiętajmy, że jego fundament stanowi grajewska młodzież, która już w zeszłym sezonie udowodniła, że prezentuje spory potencjał. Jako Zarząd uważamy, że jest to właściwy kierunek, który w przyszłości może zaprocentować rozwojem zespołu. Chcemy, żeby zespół oparty zarówno na lokalnych zawodnikach, jak i nowych nabytkach stał się monolitem i wspólnie osiągał wyniki, z których grajewianie będą dumni. Zawodnicy z zewnątrz mają w naszej opinii podnosić jakość zespołu, ale nie zamierzamy zmieniać proporcji ich udziału w kadrze w stosunku do wychowanków.


Jakie są oczekiwania klubu w kontekście nadchodzącego sezonu podlaskiej IV ligi?

Nie określiliśmy jeszcze zespołowi szczegółowego celu. Jako klub, chcemy się rozwijać i wygrać jak najwięcej. Skład IV ligi podlaskiej wzbogacił się o spadkowiczów z zeszłego sezonu III ligi: Olimpia Zambrów, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz KS Wasilków. Są to zespoły, które prezentują dobry poziom i zdecydowanie mogą "namieszać" w kontekście walki o czołowe lokaty. Warmia startuje do nowego sezonu z podniesioną przyłbicą. Wierzymy, że dokonane transfery w połączeniu z grajewską młodzieżą stawią czoła nadchodzącym wyzwaniom i "Wilczki" również będą liczyć się w czołówce tabeli.

e-Grajewo.pl
Tomasz Tomaszewski

 

poniedziałek, 27 września 2021

Udane starty tenisistów stołowych MOSiR

poniedziałek, 27 września 2021

Ookami - Kobierzyce Cup 2021. Nasi z medalami

Komentarze (1)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.