wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 2497 wyświetleń

Podwyżki dla samorządowców i prezydenta RP

Podwyżki dla samorządowców i prezydenta RP

Jest gotowy projekt ustawy o podwyżkach dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także dla Prezydenta RP.

W Dzienniku Ustaw ukazało się w piątek wieczorem rozporządzenie prezydenta, wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł.

"Zakładany wzrost wynagrodzeń jest taki, jak w ostatnich 5 latach średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego - tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej "- powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (23)

/, wstydu nie mają

Jak by im było mało /. Pracownicy w sektorze publicznym zarabiają najniższa plus premia która można zawsze zabrać bo uznaniowa. Jakie to kur. niesprawiedliwe

Dlatego za śmieci trzeba płacić bo nie maja na podwyżki.

jak żyć za 10 koła Panie! Pan Urzędnik za 2750 netto!

Bo " te pieniądze im sie po prostu należały.." żeby zacytować pewną panią polityk.

Tak wygląda właśnie pisowskie pojęcie solidarności społecznej. Emerytom dali podwyżkę 4% a sobie 44%. A co? Należy im się!! /

A dla ciemnych mas miska ryżu,/

Redakcja to już też wstydu nie ma. W każdej wypowiedzi slash świadczący o cenzurze. Wstyd!!

Przecież PiS obiecywał Polskę w ruinie i pracę za miskę ryżu. Oni po prostu spełniają obietnice.

PS: Czekam na edka, który zgodnie z filozofią prezesa TVPiS że "ciemny lud to kupi", nam tu wszystko ładnie wyjaśni.

/ wszystko drożeje a normalny człowiek zarabia 2100

Całkiem jak rok temu...we wrześniu dali sobie podwyżki a w listopadzie zabrali kasę budżetówce bo zabrakło...obstawiamy jak będzie w tym roku?

Macie miski i ryż? Więc proszę nie skarżyć się, będzie jeszcze gorzej, to dopiero się rozkręca. A im się należało.... Przecież Grajewo tak głosowało chętnie na rządząca partię i obecnego podpisującego wszystko prezydenta.

Oni po nocach pracują głosują i podpisują.... im się kur..... należało. Brać miski, ryż i zapier...........

Dla pielęgniarek, ratowników medycznych, nauczycieli nie ma kasy, cała budżetówka zamrożona i inne branże też. Ale to rząd spija śmietankę rzekomego wzrostu gospodarczego. To chyba na dobry początek tzw. polskiego ładu, który będzie się kojarzył z ładowaniem do swoich kieszeni. Jedyne, co pociesza, to to, że po tym zagraniu być może czeka ich ostra jazda w dół.

Jeżeli sobie w rządzie PIS podwyższają o 60% wynagrodzenia to każdy pracujący powinien mininmum dostać podwyżkę o co najmniej inflację która za ostatnie dwa lata przekroczyła 10%.....

Fajnie to brzmi "Podwyżki dla samorządowców" ale te podwyżki nie będą dotyczyły szarych pracowników samorządowych tylko wójtów/burmistrzów/prezydentów. Im podniosą pewnie o 2 tys. a szaraczkom szef, jak będzie miał gest, na osłodę rzuci 50 zł.

To jest właśnie polski łach.

Mam już swoje lata i widzę, że najwyższy czas zacząć gromadzić zapasy żywności i papieru toaletowego. Znalazłam w pudełeczku z biżuterią stary opornik z lat osiemdziesiątych. Czas ponownie wpiąć go w garsonkę. Puściłam dzisiaj rano piosenkę "A mury runą...". Jak najbardziej na czasie.

Ocho, mój komentarz w zadziwiający sposób zniknął. Nie było tam żadnych wulgaryzmów ani nikogo nie obrażał.

do elektorat .... na kogoś byś nie głosował nic by się nie zmieniło ( s/e) trzebaby było zmienić system żeby nastąpiła zmiana

Jak ogląda się TVP i TVP inf. Republikę? słucha się polityków u Tadeusza , to wszystko gra.Jak słucham jeszcze ludzi w pracy , jaka to dobra partia jak pomaga ludziom. Będzie jeszcze gorzej. Jak zabiorą dopłaty i pieniążki na tzw.Polski Ład .To będzie wina .....wiadomo kogo.Slez my jesteśmy manipulowani. Jak zaczynają walkę
z Stanami zaraz wystąpienie i inf.o zakupie Abramsów, bez przetargu i offsetu . A gdzie są polskie fabryki zbrojeniowe w tym projekcie?
Ale nas sobą.

Jest metoda, zabrać prezesowi Orlenu i dać ministrom. Zapewniam, że wtedy wszystkim wystarczy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.