wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

Rozerwał się zbiornik, paliwo wyciekło na drogę

Rozerwał się zbiornik, paliwo wyciekło na drogę

26 lipca br. po godz. 15.00  na ul. Łomżyńskiej w Szczuczynie doszło do wycieku oleju napędowego z samochodu ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący zestawem ciężarowym włączając się do ruchu uderzył podwoziem w betonowy krawężnik, co doprowadziło do rozerwania zbiornika z paliwem.


-
W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej plama oleju napędowego rozciągała się na powierzchni około 800 metrów kwadratowych, a kierujący ciężarowym Renault zjechał na pobliski parking i próbował we własnym zakresie zlikwidować wyciek - relacjonuje mł. bryg. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Strażacy oznakowali miejsce zdarzenia, wstrzymali ruch pojazdów na części ulicy oraz zabezpieczyli studzienki kanalizacyjne przed przedostaniem się zanieczyszczonego paliwa.

- W celu zminimalizowania zagrożenia strażacy przy użyciu pompy beczkowej do cieczy palnych przepompowali paliwo z uszkodzonego zbiornika do pojemników zastępczych i przystąpili do neutralizacji oleju napędowego, który wyciekł na ulicę i parking - dodaje zastępca komendanta.

W usuwaniu skutków zdarzenia uczestniczyło 11 strażaków z KP PSP Grajewo i OSP Szczuczyn. Ich działania wspierali pracownicy miejscowego Wielobranżowego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.