wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 1863 wyświetleń

Schody do Parku Solidarności od ul. Konstytucji 3 Maja czekają na remont

Schody do Parku Solidarności od ul. Konstytucji 3 Maja czekają na remont

Jeden z ostatnich elementów modernizacji Parku Solidarności w Grajewie przed nami - remontu doczekają się schody wejściowe od ulicy Konstytucji 3 Maja. Użytkownicy od dawna liczyli na decyzję o ich naprawie. Na razie jednak trzeba poczekać na wykonawcę - złożona w przetargu oferta okazała się za droga.


-
To miejsce jest w fatalnym stanie. Trzeba coś z tym zrobić zanim komuś stanie się krzywda. Stopnie w wielu miejscach są wykruszone, część z nich wręcz się rozpada. Na nic zdaje się częściowe ich naprawianie. Korzystanie z nich grozi wypadkiem - zwracali uwagę czytelnicy e-Grajewo.

Urzędnicy doskonale znają problem i zaplanowali ich remont. W projekcie przewidziano rozebranie istniejących czapek murków oporowych, podjazdów do wózków, stopni, podestów i balustrad schodowych oraz wykonanie wylewek betonowych pod płyty kamienne, jak też warstwy wyrównawczej skutych powierzchni. Zadanie obejmuje także montaż polerowanych okładzin kamiennych na murkach oporowych i kamiennych szorstkich okładzin na stopnicach schodów, spocznikach i podjazdach. Istniejąca balustrada zostanie zastąpiona nową, z kwasoodpornych rur.

W celu wyłonienia wykonawcy przeprowadzono odpowiednią procedurę. Oferta, która wpłynęła okazała się jednak za droga. Przedsiębiorca z Ładzic wyznaczył kwotę blisko 270 tys. zł, a miasto na sfinansowanie robót budowlanych przeznaczyło 198 tys. zł. Póki co prowadzone postępowanie zostało unieważnione, niebawem zostanie zapewne ogłoszone kolejne.

 

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (2)

No wypadałoby zrobić te schody, czekają i czekają. Park solidarności zrobiony, a na schody to pieniędzy /

Park Wolnosci tez zrobiony do polowy. Tyle ludzi tam cwiczy i robi kroki. Naprawde jest trudno w blocie chodzic. Robi sie miejsca do cwiczen nikomu niepotrzebne i nieuzywane a tu deptaka i oswietlenia zabraklo. W tym parku naprawde korzysta duzo ludzi co widac z okien/.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.