Warto przeczytać

To musisz wiedzieć, gdy kupujesz kurtkę męską

Kurtki są nieodzownym elementem męskiej garderoby. Mnogość fasonów i wzorów czyni z nich uniwersalną w tworzeniu kreacji odzież. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, do których należą dopasowanie kurtki do pory roku, warunków pogodowych oraz formy aktywności. Pozwoli to na dokonanie satysfakcjonującego wyboru, który może posłużyć nawet na lata. Dobrej jakości kurtka nie tylko wygląda wspaniale. Jest też stworzona z materiałów, które nie zniszczą się tak szybko pod wpływem warunków atmosferycznych. Wobec tego – jakie kryteria występują przy wyborze kurtki i na co zwrócić uwagę?


Dobór kurtki do warunków i formy aktywności

Bardzo ważną informacją jest, czy nasza przyszła kurtka ma służyć codziennym wyjściom na miasto, czy na przykład aktywnemu spędzaniu czasu. Kurtki casualowe nie wymagają od nas specjalistycznej wiedzy, a ich wybór będzie zależał głównie od naszych upodobań oraz odpowiedniej ochrony przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Kurtka męska dla mężczyzn aktywnych, uprawiających sport, bądź podróżujących po różnych zakątkach ziemi powinna spełniać wysokie standardy. Tego rodzaju ubiór musi charakteryzować się dobrą przepuszczalnością powietrza oraz nieprzemakalnością. Ponadto, taka kurtka powinna odprowadzać pot, co umożliwia komfortowe poruszanie się i dalszy wysiłek. Kurtki trekkingowe to wyśmienity wybór na różnorodne wyprawy, a ich uniwersalność sprawia, że można używać ich w różnych sezonach i warunkach pogodowych. Warto wybierać odzież, która chroni przed wiatrem, deszczem, ma wiele funkcji i możliwości. 

Wybór kurtki uzależniony od pory roku

W okresie zimowym przede wszystkim liczy się funkcjonalność, czyli zadbanie o komfort termiczny oraz zabezpieczenie przed opadami śniegu. Jednym z możliwych wyborów są kurtki puchowe, które charakteryzuje wysoką ochroną przed zimnem oraz lekkością, która umożliwi swobodne poruszanie się. 

Inaczej to wygląda w okresie jesiennym lub wiosennym. Mimo, że mrozy odpuszczają, należy pamiętać, że warunki atmosferyczne mogą być zdradliwe, przez co łatwo o przeziębienie, jeśli nie zadbamy o odpowiednią odzież wierzchnią. Warto więc zdecydować się na kurtki przejściowe, które ochronią przed deszczem, ale także pozwolą utrzymać ciepło w chłodniejsze dni. Do kurtek przejściowych można zaliczyć kurtki pikowane, które są z reguły najcieplejsze, a także parki przedłużone w tylnej części oraz wiatrówki, które sprawdzają się przede wszystkim w okresie wiosennym, gdy na zewnątrz wieje silny wiatr.

Najważniejsze atrybuty każdej kurtki męskiej

Wśród wielu rodzajów i możliwości, które oferują nam sklepy, trudno jest wybrać kurtkę o najważniejszych właściwościach. O jakich elementach należy pamiętać przy zakupie, by codzienne wyjścia lub dalekie wyprawy były bardziej komfortowe? 

  • Regulowany kaptur: zapewnia ochronę przed deszczem, wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Kaptur jest szczególnie istotny w mroźne dni, gdyż chroni twarz i głowę przed ekspozycją na niskie temperatury.

  • Kieszenie: pozwalają na przechowanie różnych drobiazgów i dokumentów. Ważne mogą okazać się kieszenie wewnętrzne, które chronią ważne dla nas rzeczy przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

  • Zamki wentylacyjne pod pachami, które mogą się okazać szczególnie istotne dla osób uprawiających sport. Zapewniają uczucie świeżości i wygody. 

 

Warto również zadbać o dodatkowe otwory, czy możliwość regulacji, jest to istotne zwłaszcza dla osób podróżujących. "Co zrobić, aby dobrać odpowiednią kurtkę w trasę?" przedstawia więcej na temat niezbędnych składowych każdej kurtki przeznaczonej na wyprawy i różne formy aktywności. Warto również pamiętać, aby dbać o adekwatność pozostałej części garderoby, które zapewnią maksymalną swobodę i wygodę. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.