• 6 komentarzy
  • 11664 wyświetleń

Wygrana grajewskiej Warmii 4:2

Deszczowa wygrana grajewskiej Warmii.

W ostatnim IV-ligowym spotkaniu rundy wiosennej w Grajewie w padającym deszczu gospodarze pokonali augustowską Spartę 4 : 2.  Niespodziewanie mecz trzymał kibiców w napięciu niemal do końca, bo mimo wielu znakomitych okazji do zdobycia bramki w pewnym momencie był remis i sporo niepewności o trzy punkty. Na szczęście skończyło się wygraną gospodarzy.

Od pierwszej minuty miejscowi ruszyli do zdecydowanego ataku i co chwilkę pod bramką gości było gorąco. Już w 3 minucie Łukasz Domurat posyła piłkę tuż obok słupka.  Za chwilę strzał Jana Bińczaka trafia w poprzeczkę. Klika minut później piękny strzał Marcina Mikuckiego i jeszcze piękniejsza obrona Damiana Wróblewskiego. W 11 minucie Paweł Sakowicz omal nie strzela samobója. I od tego momentu takich akcji było coraz więcej, a kibice nawet przestali łapać się za głowę po kolejnej zmarnowanej okazji. W 29 minucie Bińczak z rzutu rożnego, a Domurat głową nad poprzeczką. Za kilka chwil Edison z daleka tuż nad bramką. W 41 minucie ponownie bramkarz popisał się pieką obroną po strzale Tomasza Dzierzgowskiego. I wreszcie w 42 minucie wielka radość na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego. Ładnym i skutecznym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Aleksander Popławski i wyprowadza Warmię na prowadzenie. W odpowiedzi jedna z nielicznych kontr gości kończy się strzałem obok bramki.

Po przerwie nadal więcej z gry mają gospodarze. I niejako powtarza się pierwsza połowa. Sporo okazji, a bramek brak. W 64 minucie Dzierzgowski mija kilka zawodników Sparty, strzela z pola karnego, a piłkę wprost pod nogi Mikuckiego wybija bramkarz i piłka wpada do siatki. I kiedy wydawało się, że jest już po meczu kilka akcji gości skończyło się dwoma golami. W 73 minucie daleki strzał Pawła Krupińskiego wpada do bramki mimo rozpaczliwej obrony Filipa Święcińskiego. Dwie minuty później szybki atak prawą stroną gości, wrzutka piłki w pole karne, a tam do bramki trafia Rafał Szybajło. I w obozie Warmii konsternacja. Na szczęście  pięć minut później  zagranie Piotra Chylińskiego do Popławskiego. Ten wrzuca piłkę w pole karne, a pięknym uderzeniem głową popisuje się Dzierzgowski i prowadzenie miejscowych. Spartę dobił w  86 minucie Arkadiusz Bogdaniuk, który wykorzystał dobre podanie Dzierzgowskiego i ustalił wynik spotkania.

To był kolejny dobry mecz w wykonaniu Warmii. Teraz warto to podtrzymać w derby powiatu w ostatniej kolejce. Mecz Warmii z Wissą Szczuczyn odbędzie się 19 czerwca w ….Ełku. I to będzie koniec sezonu.

WARMIA GRAJEWO – SPARTA AUGUSTÓW 4 : 2 (1:0)

Bramki: Aleksander Popławski 42, Marcin Mikucki 64, Tomasz Dzierzgowski 80, Arkadiusz Bogdaniuk 86 (Warmia) – Paweł Krupiński 73, Rafał Szybajło 75 (Sparta).

WARMIA: Święciński – Randzio, Krupa,Domurat, Mikucki (72 Wójcicki), Dzierzgowski,Bińczak, Popławski, Tuzinowski (64 Chyliński), Arciszewski (64 Bogdaniuk), Edison. Trener: Leszek Zawadzki.

SPARTA: Wróblewski – Zaniewski, Sakowicz, Niedźwiecki, Parafinowicz, Szybajło, Salik, Krupiński, Sałata, Bil (70 Klekotko), Dzienis. Trener: Rafał Harasim.

Żółte kartki: Dzienis (Sparta).
Sędziowali: Karol Sokół jako główny oraz Krzysztof Jabłonowski i Arkadiusz Brysiewicz (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).