wtorek, 28 września 2021

Kultura i rozrywka

Bitamina rozbujała publiczność w ełckim amfiteatrze

Bitamina rozbujała publiczność w ełckim amfiteatrze

25 lipca 2021r. (niedziela) o 20.30 odbył się koncert zespołu "Bitamina" w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury.

Bitamina to polski zespół muzyczny, założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Artyści porwali do zabawy mieszkańców Ełku licznie zgromadzonych w amfiteatrze nad jeziorem Ełckim. Między najpopularniejszymi utworami tj. "Dom" czy "Nikt", wyprodukowanym z Dawidem Podsiadło, wplecione zostały gry słowne autorstwa Piotra zwanego Wierszokletą.


Zespół był mile zaskoczony frekwencją, występ został świetnie przyjęty przez publiczność, która nie chciała rozstać się z muzykami. Większość pod sceną śpiewała teksty wspólnie z Vito Bambino (
pseud. Mateusza Dopieralskiego), a po każdym z utworów rozlegały się owacje!

 

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.


Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.
Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.


Ich pierwszym albumem są "Listy Janusza", utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album "Plac Zabaw". Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazuja swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zakakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko. W 2019 zespół prezentuje piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”. Po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad materiałem został zaproszony Moo Latte. (Kalejdoskop Records)

 

foto, wideo - e-Grajewo.pl

 

 

wtorek, 28 września 2021

Europejski Dzień Języków w SP1

poniedziałek, 27 września 2021

XVI Grajewska Biesiada Literacka

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.