wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 4407 wyświetleń

Usiłowanie zabójstwa w Grajewie - śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Grajewie wszczęła śledztwo przeciwko obywatelowi Ukrainy podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa obywatela Białorusi.


Do zdarzenia doszło 10 lipca br. wieczorem w budynku mieszkalnym położonym w Grajewie, gdzie grupa kilku mężczyzn narodowości m.in. ukraińskiej, białoruskiej i mołdawskiej, będących pracownikami firm na terenie Polski, wspólnie spożywała alkohol.

- W pewnym momencie pomiędzy 40-letnim obywatelem Ukrainy podejrzanym Oleksandrem K., a 35-letnim obywatelem Białorusi pokrzywdzonym Maksimem P. doszło do sprzeczki. Oleksandr K. zadał pokrzywdzonemu trzykrotnie ciosy nożem kuchennym w okolice szyi oraz klatki piersiowej, przy czym tylko jeden z nich trafił w ciało pokrzywdzonego tj. w szyję, powodując obrażenia w postaci rany kłutej penetrującej szerokości około 3 cm na prawo od krtani, naruszające prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres powyżej 7 dni. Pozostałe ciosy okazały się nieskuteczne z uwagi na postawę obronną pokrzywdzonego oraz pomoc osoby trzeciej, która uniemożliwiła podejrzanemu dalszy atak - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Pokrzywdzony został przetransportowany do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Podejrzany Oleksandr K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przedstawiając wersję wydarzeń niezgodną z poczynionymi w toku śledztwa ustaleniami. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grajewie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za zarzucany czyn Oleksandrowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.

 

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (2)

Na razie rżną się między sobą. Ciekawa jestem KIEDY zaczną rżnąć Polaków, bo że zaczną to nie ulega wątpliwości

Jak z początku tygodnia tak zaczynają, to nie wiem jak weekend przebiega.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.