wtorek, 28 września 2021

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 2083 wyświetleń

Zatrzymani w związku z kradzieżami katalizatorów

Zatrzymani w związku z kradzieżami katalizatorów

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 27 lat podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora. Dodatkowo starszy z nich okazał się poszukiwany. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek po północy dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach podejrzanie zachowujących się na białostockim osiedlu Zielone Wzgórza przy zaparkowanym samochodzie sąsiada. Jeden z nich miał w ręku lewarek. Zgłaszający dodał również rysopis mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Mundurowi po przybyciu na miejsce ustalili, że mężczyźni próbowali najprawdopodobniej ukraść katalizator, jednak zostali spłoszeni i uciekli. Policjanci już po kilku minutach poszukiwań zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego. W jego kieszeni policjanci znaleźli 3 brzeszczoty. Dodatkowo mężczyzna okazał się również poszukiwany. Kilka minut później w ręce innego patrolu wpadł drugi z mężczyzn-również mieszkaniec powiatu suwalskiego. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci do sprawy zabezpieczyli również piłę do cięcia metalu, znajdującą się w samochodzie podejrzanych. 20-latek i jego starszy wspólnik już następnego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne zatrzymania podejrzanych w związku z kradzieżami katalizatorów. Mundurowi zatrzymali wcześniej także dwie osoby do innej podobnej sprawy. Do tych zdarzeń doszło w połowie lipca na białostockim osiedlu Starosielce. - informuje KWP w Białymstoku

 Zaczynają pojawiać się pierwsze oferty różnych zabezpieczeń katalizatorów przed kradzieżą, ale faktem jest, że w przyszłości producenci pojazdów powinni wziąć obecne doświadczenia pod uwagę przy projektowaniu samochodów i lepiej ukrywać katalizatory.

 

poniedziałek, 27 września 2021

650 tys. zł na cyfryzację w Grajewie!

Komentarze (4)

chory kraj chore przepisy powinno być tak, że przy odsprzedaży katalizatora musisz okazać dokumenty i numery katalizatora a tak jest jak jest

obciąć lewą rękę i wypuścić, następnym razem obciąć prawą

Zamykać powinni również właścicieli złomowisk za paserstwo.

Beda wyzsze zarobki, spadnie ilosc kradziezy.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.